Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 16.05.2024, 00:31

Сайт - портфоліо Савчук Лариси Олексіївни

Меню сайту
Категорії розділу
Розробки виховних заходів [2]
Розробки уроків [10]
Розробки уроків
Допитливим школярикам [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Розробки уроків

Розробка уроку з курсу Я і Україна. Громадянська освіта. 4 клас

 Тема: Державні символи України.

Мета: Ознайомити дітей з різноманітністю символіки в нашому               житті.    Навчити розрізняти національну та державну                   символ. Розширити   знання про Державну символіку     

          України – Герб, прапор, Гімн; розвивати вміння    

          користуватися додатковою літературою. Виховувати

            патріотичні почуття, повагу до символів Української     

             держави.

 

Обладнання: Ілюстрації із зображенням Державних символів України,   магнітофонний запис Гімну України, Тлумачні словники,  картки для роботи в групах, кросворд.

 

Хід уроку.

 

І. Організація класу.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1.     Вступне слово вчителя.

-         Діти, як називається країна де ми живемо?

-         Україна – це наша ненька, отча земля. Кожна людина любить найбільше той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею і завжди хоче сказати про неї найкраще.

-         У нашому класі є дівчинка, яка сама пише вірші. Вона готується до літературного конкурсу «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» і склала вірш про Україну. Давайте її послухаємо.

 

2.     Виступ учениці.

 

3.     Гра «Аукціон»

-         Кожна держава має свою національну символіку.

-         А що взагалі означає слово «символ»? що це таке?

-         На попередньому уроці ми з вами познайомилися з національними символами України і зараз їх згадаємо.

-         Пропоную гру. Вам потрібно згадати і швидко назвати рослини – символи України. Який ряд назве останнє слово – той переможець.

-         Наступне запитання: назвати славетних українців.

 

4.     Робота з незакінченими реченнями.

А зараз я пропоную вам закінчити речення:

* Природні  об’єкти України – це …

* Національні обереги – це …

* Всесвітньовідомі пам’ятники архітектури – це …

 

5.     Виступ учениці про Софіївський собор.

 

6.     Робота з прислів’ями.

·        Діти, а які ви знаєте прислів’я де б згадувалися національні символи України?

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

·        Діти, ми вже знаємо всі національні символи. Але у кожній державі також є і Державні символи. І сьогодні тема нашого уроку: «Державні символи України», на якому ми поглибимо наші знання про державну символіку.

 

ІУ. Вивчення нового матеріалу.

1.     Розповідь з елементами бесіди.

-         Діти, як ви гадаєте, а що є Державними символами України?

-         Так, вірно. У статті 20 І розділу Конституції України записано, що Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн.

 

2.     Робота в парах з Тлумачними словниками.

-         Діти, у вас на партах є Тлумачні словнички. Зараз, працюючи в парах, знайдіть тлумачення слова гімн.

-         Так, гімн – це урочиста пісня. Гімном нашої держави є пісня «Ще не вмерла України». Слова написав поет Павло Чубинський ще у 1962 році. А музику –композитор Михайло Вербицький. Верховною Радою України ухвалено рішення затвердити Державним Гімном Національний Гімн зі словами лише першого куплету і приспіву.

-         Конституцією України встановлено, що всі урочисті зюори загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються Державним Гімном України.

-         Як потрібно поводитися під час виконання і слухання Державного Гімну України?

-         Запам’ятайте, що Гімн слухають стоячи!

 

3.     Прослуховування запису Гімну.

-         Давайте послухаємо Державний Гімн України.

 

4.     Розповідь про Герб.

а) Робота із словниками.

- Давайте ще раз звернемося до словника і знайдемо тлумачення слова герб.

б) Розповідь учителя.

- Державний Герб України – золотий тризуб на синьому тлі.

- Це дуже старовинний знак. Він зустрічається ще за часів Київської Русі   на монетах князя Володимира Великого, який жив більше тисячі років тому.

  Отже, нашому гербові більше тисячі літ. Що він означає?

- Сьогодні на урок я принесла книгу «Україна – книга фактів». Давайте до  неї звернемося.

-         Також наші предки вважали, що Тризуб відображає триєдність сили,  яка створила світ і життя в ньому.

Вогонь – Вода – Життя

Батько – Мати – Дитя

Мудрість – Краса – Розум

Воля – Слава – Сила

 

5.     Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться,

В різні боки нахиліться,

Веретеном покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

 

6. Робота з підручником.

- Відкрийте підручник на с.55 і прочитайте про прапор.

- З’ясуйте, що означає слово прапор.

- Так що означає слово прапор.

   Прапор – це полотнище певних кольорів, яке є символом держави,    організації, партії.

-         Які синоніми ми можемо підібрати до слова прапор?

-         Що уявляє собою Державний Прапор України?

-         Так як вірно казати жовто-синій чи синьо-жовтий наш прапор? Чому?

-         Знайдіть у підручнику і зачитайте, як люди виявляють пошану до Державного Прапору?

 

У. Систематизація знань.

1. Робота в зошитах.

- А зараз відкрийте зошит на с.48 і виконайте завдання 1, 2 самостійно.

 

2. Робота в групах.

- Діти, давайте попрацюємо в групах. Кожній групі дано ряд слів, з яких потрібно викреслити зайве і пояснити чому?

Не забувайте про правила роботи в групі. Вмійте слухати один-одного.

 

УІ. Підсумок уроку.

1.     * Які державні символи України ви знаєте?

     * Що уявляє собою Герб, Гімн, Прапор України?

 

2. Оцінювання.

 

3. Розгадування кросворду.

(В кросворді зашифроване речення. Яке? Давайте з’ясуємо?)

 

4. Читання вірша вчителем.

- Хочу завершити наш урок віршем П.Тичини.

 

У всьому світі – кожен зна:

Є Батьківщина лиш одна.

І в нас вона одна-єдина –

Це наша славна Україна.

Не забувай Шевченка спів

Про горду славу козаків.

Не забувай, що ти дитина

Землі, що зветься Україна.

 

УІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати статтю в підручнику на с.54-56, зошита с.3, 4, 5.

Знайти цікаву інформацію або вірш про Герб, Прапор, Гімн. 

Категорія: Розробки уроків | Додав: savchuk (20.11.2013)
Переглядів: 10073 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Мій блог




счетчик посещений
Савчук Лариса Олексіївна © 2024