Розробка уроку з природознавства. 2 клас
Тема. У царстві
рослин
Мета: ознайомити учнів із розмаїттям рослин; формувати
поняття «дерева», «кущі», «трав'янисті рослини»; вчити визначати плоди дерев;
розвивати у дітей активне спостереження; виховувати любов до природи, бажання
охороняти і примножувати її красу.
Обладнання: таблиці: «Дерева», «Кущі»,
«Трав`янисті рослини», куб.
Хід уроку.
І. Організація класу.
Привітання у колі компліментів.
Кожен учень говорить привітання товаришеві в колі,
сказавши при цьому комплімент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.
Підсумок фенологічних
спостережень.
2.
Перевірка домашнього
завдання.
а) Фронтальне опитування
- Що ви запам`ятали про Сонце?
-
Що несуть на Землю сонячні промені?
б) Робота з загадками, які
підібрали учні першої групи.
в) Перегляд малюнків «Я
вранці Сонце радо зустрічаю»
г) Авторське крісло.
«Вранішнє привітання до Сонця»
3) Стратегія «Кубування»
(Зробити кубик з невеликої коробки, з довжиною ребра 20-25 см; написати на кожному
боці кубика одну з вказівок; провести крізь процес «кубування» учнів; діти
висловлюють свої думки.)
Аналіз граней:
·
Що таке природа?
·
Що належить до неживої природи?
·
Що належить до живої природи?
·
Чим відрізняється жива природа від неживої?
·
Яку користь дає нежива природа людям?
·
Яку користь дає жива природа людям?
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної
діяльності.
-
Діти, коли я йшла на урок, то до мене з дерева нагнулася
гілочка і простягнула конверт, а в ньому гра. Хто буде активно брати участь у
грі, той розкриє секрет, як це деревце називається. А в нагороду отримає
листочок з нього. Наша гра називається «У царстві рослин». Перше завдання –
відгадати загадку:
Дихають,
ростуть, а ходити не можуть (Рослини).
-
Сьогодні ми продовжимо вивчати рослини. Будемо вчитися
розрізняти їх за певними ознаками.
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь
учителя.
У природі є багато рослин. Кожна рослина складається з частин, які
називаються органами. Це корінь, стебло, листя, квітка, плід з насінням.
2. Робота з таблицею.
- Розглянте зображені на таблиці рослини.
- Чим вони відрізняються? (Стеблом)
Дерево має міцне, велике, дерев`янисте
стебло. У куща від кореня росте кілька стебел. Вони теж міцні і дерев`янисті. У трав`янистих рослин м`які, соковиті стебла.
3.
Робота з підручником.
- Діти, наступне завдання нашої гри – опрацювати статті в підручнику «У
царстві рослин», «Для чого цвітуть дерева та інші рослини?»
4. Фізкультхвилинка.
Прокидаються квіти,
Розпускають пелюстки,
Вітерець дихнув тихенько,
Пелюстки гойднув легенько.
Сутеніє, і квітки
Закривають пелюстки.
Тихо засинають,
Голівками гойдають.
5. Робота
в зошиті з друкованою основою. (ст.14-15)
У. Систематизація та закріплення
знань.
1. Метод «Акваріум»
(Діти, які знаходяться в «Акваріумі» обговорюють проблемні запитання.
Діти, які сидять поза «Акваріумом» уважно слухають висновки, а потім діляться
власними думками. Після цього інша група занурюється в «Акваріум»).
-
Діти,
наступні завдання будуть для кожної групи
свої. Прошу групи по черзі зайняти місце
в «Акваріумі».
Завдання:
І група. Доведіть, до якої групи
належать ці рослини: калина, шипшина, каштан, акація, картопля, огірки, яблуня,
слива, конвалія.
ІІ група. Доведіть, що: кульбаба – трав`яниста
рослина; ліщина – кущ; дуб – дерево.
ІІІ група. Обгрунтуйте, чим схожі й відмінні дерева, кущі, трав`янисті
рослини.
2. Гра
«Поверни кожному дереву насінинку»
- Діти, гілочка просить допомогти їй повернути кожному дереву свою
насінинку.
3. Творче завдання.
- Підходить до кінця
наша гра.І тепер ми можемо відгадати, гілочка з якого дерева дала мені конверт
із завданням. Для цього вам потрібно переставити літери у клітинках так, щоб
утворилася назва дерева.
Так, це клен. Ви всі
гарно працювали і кожен отримуєте кленовий листочок.
УІ. Підсумок уроку.
1. Метод
«Мікрофон»
-
Я
довідався на уроці, що …
-
Мені
сподобалося…
-
Я тепер
знаю…
УІІ. Домашнє завдання.
1. Опрацювати
ст. в підручнику «У царстві рослин», «Для чого цвітуть дерева та інші рослини?»
2. Підібрати
загадки:
І гр. - про дерева;
ІІ гр.- про кущі;
ІІ гр.- про трав`янисті рослини
|