Тема: Усне додавання трицифрових чисел виду 520 + 340. Розширена задача на
зведення до одиниці (перший вид).
Мета: ознайомити із додаванням круглих трицифрових чисел; формувати вміння
розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; розвивати вміння складати
задачі; виховувати охайність приведенні зошита.
Обладнання: таблиця «Додавання круглих трицифрових чисел»;
таблиця «Усна лічба за блок-схемою»; індивідуальні картки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1.
Записати
розв’язок задачі № 570 виразом за схемою:
2.
Складання
подібної задачі.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.
Усна
лічба за блок - схемою.Гра «Естафета». Змагання між трьома групами.
І команда
ІІ команда III команда
2.
Робота
за індивідуальними картками.
3.
Математичний
диктант.
а) різницю чисел 90 і 18 зменшити в 9 раз;
б) 40 збільшити на добуток чисел 9і6;
в) частку чисел 81 і 9 зменшити в 3 рази;
г) знайти суму часток чисел 72 і 8 та 45 і 9.
4. Взаємоперевірка. (обмін
зошитами і перевірка виконання)
ІУ. Повідомлення теми, мети уроку.
У. Вивчення нового матеріалу.
1. Пояснення вчителя з використанням таблиці
«Додавання круглих трицифрових чисел».
2. Коментоване
виконання завдання №573.
3. Фізкультхвилинка.
4. Робота над
задачею №576.
а) Проаналізувати
задачу. Скласти короткий запис.
6дн. – 42 парасольки
3дн. ( щодня на 2 п. більше) – ?
З’ясувати, про що можна дізнатися спочатку?
Про що пізніше? Про що згодом?
б) Розв’язання, запис
в зошит.
в) Для сильних учнів
скласти вираз до задачі.
УІ. Систематизація та закріплення знань.
1.
Робота
в парах.
Скласти задачу за виразом 420 + (420 + 210).
2.
Самостійне
розв’язування прикладів №574.
1 варіант – 1 рядок
2 варіант – 2 рядок.
3. Самостійне розв’язування задачі №575 9за планом). (індивідуальний
підхід).
4. Для сильних учнів:
Скласти обернену задачу до попередньої.
Розв’язання записати виразом.
УІІ. Підсумок уроку.
Прокоментувати розв’язання прикладів:
420 + 140
300 + 60
УІІІ. Домашнє завдання
№ 578, 579. для сильних учнів №
578, 569*
|